poniedziałek, 3 listopada 2014

Butelki Easy Start Canpol Babies

O tym ze bierzemy udział w blogosferze Canpol pisałam już tutu Dzisiaj czas na recenzje!


Dotarły do nas trzy butelki -  300 ml, 240 ml i 120 ml

Zacznijmy od tego, co na ich temat pisze producent na opakowaniu.
 • posiada zawór antykolkowy
 • smoczek kształtem zbliżony do piersi matki, co ułatwia karmienie mieszane
 • szeroki otwór oraz trwała i precyzyjna skala, co ułatwia przygotowanie mleka
 • nowa, najwyższa jakość surowca PP, zapewnia trwałość i przejrzystość
 • BPA 0%


Najpierw przypomnę ze nasz córka nie pije już mleka, wiec pod tym kątem nie sprawdziliśmy butelek. Butelki testowaliśmy na kaszce (pitej przed snem) i napojach - wodzie, soku i kakao (raz się zdarzyło:))

Wygląd:
Butelki są przepiękne! Zresztą widzicie na zdjęciach. Nadruki na butelkach spodobały się mojej córce.
I szczerze, jak tylko przyszła paczka, uratowały nam one życie. A. była w bardzo złym nastroju i płakała z byle powodu. Kiedy zaczęłam otwierać paczkę, od razu przybiegła i zaczęła piszczeć (uwielbia rozpakowywać paczki). Po wyjęciu butelek dokładnie je obejrzała, po czym zaczęła zabawę. Później przed użyciem butelki były dokładnie oglądane.Butelki dodatkowo są bardzo dobrze wyprofilowane. Nasza córka jest na etapie "robię wszystko siama" i nie miała najmniejszego problemu z utrzymaniem butelki w rączkach.


Funkcjonalność butelki:
Po pierwsze, butelki są szerokie. Przerabialiśmy już kilka butelek, rożnych firm i przyznam szczerze, że tylko Canpol ma butelki tak szerokie, że z myciem nie ma problemu. Dodatkowo można je myć w zmywarce, co jest dużym ułatwieniem.

Do butelek dołączone są zatyczki, co nam się teraz już nie przydało, ale dzięki temu można przechowywać jedzenie bezpośrednio w butelce.


Smoczki:
Dołączone do naszych butelek smoczki maja rożne przepływy. Tych mniejszych używałyśmy do napoi a większego do kaszki. Smoczki są miękkie i łatwe w czyszczeniu, a co najważniejsze są zaprojektowane tak, że nie przyczyniają się do nieprawidłowości zgryzu (konsultowane z dentystą).

Minusem w naszym przypadku był dobór przepływów. Kaszka musiała być znacznie rzadsza niż zwykle, bo blokowała się w smoczku. Lepiej sprawdziłby się u nas smoczek z dziurka "na krzyżyk". Z napojami nie miałyśmy już żadnego problemu. Dlatego przed zakupem butelki radzę dokładnie obejrzeć i wybrać dołączony do niej smoczek (wszystko jest opisane z boku opakowania).

Producent zapewnia duże podobieństwo smoczka do kształtu piersi matki. Niestety, mimo wielokrotnego oglądania i porównywania nie stwierdziłam podobieństw :) A na poważnie, nie są one w tym względzie najlepsze na rynku. Ale muszę przyznać, że są bardzo miękkie i komfortowe przy ewentualnym podawaniu mleka.


Cena:
Cena jest zdecydowanie konkurencyjna w stosunku do innych marek. Ale my już się oswoiliśmy z tym, ze Canpol wyróżniają niskie ceny bez utraty jakości.


BPA:
Uwaga! To jest ważne! Produkty dziecięce powinny być wolne od BPA i na to należy zwracać uwagę.

BPA jest używane między innymi do produkcji plastikowych butelek lub pojemników. Bisfenol A jest związkiem, który ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i przyczynia się do m.in. raka piersi, otyłości, astmy u dzieci, a nawet niepłodności.
Dlatego wybierając produkty dla dzieci należy szukać tych, które posiadają oznaczenie BPA 0%, tak jak butelki Canpol.


Butelki Canpol są dobre, jak większość dostępnych butelek. To co je wyróżnia to przede wszystkim piękne kolory i nadruki, szeroka szyjka, wyprofilowanie. Na ich korzyść przemawia również niska cena.

My osobiście polecamy te butelki ze względu na wygląd, wygodę i bezpieczeństwo (BPA 0%!).

I na koniec kilka zdjęć.

butelka 120 ml

butelka 240 ml

butelka 300 ml

piękne, kolorowe zakrętki

szeroka szyjka butelki ułatwia czyszczenie

miękki smoczek antykolkowy

3 komentarze :

 1. my uzywamy Tommy Tipie, ale te sa bardzo ladne.

  ~Jola

  OdpowiedzUsuń
 2. A które butelki przyczyniają się do wady zgryzu?

  OdpowiedzUsuń
 3. Długie używanie butelki (przez dziecko powyżej 1 roku życia) ma wpływ na jego zgryz. Ortodontka z którą się konsultowałam powiedziała mi, że najmniejsze ryzyko powstawania wad zgryzu jest przy używaniu smoczków miękkich i zbliżonych kształtem do piersi matki, bo dziecko układa szczękę w sposób najbardziej naturalny.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz mi coś napisać? Chciej!

}, 10); Copyright © 2014 Dwa plus+

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi